top1

אודות צוקני רינפוצ'ה

מזה 21 שנה מלמד צוקני רינפוצ'ה תלמידים רבים בעולם להכיר את הטבע הפנימי ביותר של התודעה לפי מסורת הבודהיזם הטיבטי. רינפוצ'ה הינו אחד מאותם מורים נדירים שבסגנון קליל ומלא הומור, ובבהירות יוצאת מן הכלל, מצליח ללמד הן תלמידים מתחילים והן תלמידים מנוסים. ההכרות שלו עם הפסיכולוגיה המערבית, והתובנות שלו בעקבות השנים הרבות בהן הוא מלמד במערב, מאפשרים לו ללמד בדרך ייחודית המפגישה את התרגול הבודהיסטי עם חוויות היום יום.

למידע על פעילויותיו של צוקני רינפוצ'ה ברחבי העולם, בקרו באתר: www.tsoknyirinpoche.org


 צוקני רינפוצ'ה, מורה בודהיסטי

ביוגרפיה מקוצרת

רינפוצ'ה נולד ב-1966 בנפאל. מגיל צעיר החל לקבל הכשרה יסודית במדיטציה מגדולי המורים במסורת הטיבטית. כיום הוא נשוי, אב לשתי בנות, וכשאינו מלמד ברחבי העולם הוא מתגורר בנפאל. בנוסף, הוא משמש כאב מנזר לשני מנזרי-נשים בנפאל, לאחד ממנזרי-הנשים הגדולים בטיבט וכן אחראי על חמישים וחמישה מנזרים נוספים במזרח טיבט.

צוקני רינפוצ'ה הוא אחד מן המורים הטיבטים הראשונים שבאו ללמד בישראל. הוא מוכר ברחבי העולם כמורה מדיטציה מבריק, וכמחברם של הספרים:

Open Heart, Open Mind; Carefree Dignity; Fearless Simplicity.

רינפוצ'ה עומד בראש ארגון פונדריקה, אשר שם לו למטרה לשמר ולפתח את הדהרמה ולסייע לבני האדם לחוות שלווה פנימית וחמלה הדרושות להתמודדות עם אתגרי החיים.

  צוקני רינפוצ'ה, מורה בודהיסטי

 

 

אודות צ'וקי נימה רינפוצ'ה

צ'וקי נימה רינפוצ'ה, מורה בודהיסטי ידוע ומאסטר מדיטציה, מלמד מזה 30 שנה בכל רחבי העולם. סגנון הלימוד שלו מאופיין בחמימות, הומור ושנינות, והוא מעניק לתלמידיו הזדמנות ייחודית להתוודע למסורת הבודהיסטית באופן רענן ומלא חיים ומתוך רלוונטיות מלאה לאורח חיינו כיום.

במהלך העשורים האחרונים הקים רינפוצ'ה וביסס מרכזים ללימוד ותרגול בודהיסטי טיבטי במלזיה, דנמרק, אמריקה, אוסטריה, רוסיה, אנגליה וצרפת.

קבוצות תרגול ובתי דהרמה בהנחייתו פועלים במדינות רבות נוספות, ביניהן ישראל, הולנד, מקסיקו ופורטוגל. מדי שנה נוסע רינפוצ'ה ברחבי העולם ומדריך תלמידים במגוון נושאים ושיטות מתוך המסורת הבודהיסטית, והרצאותיו ניתנות גם במוסדות להשכלה גבוהה ואוניברסיטאות מוערכות, כגון הרווארד ואוקספורד.

רינפוצ'ה ביקר בישראל מספר פעמים ויש לו קשר רב-שנים עם תלמידיו בארץ. בשנת 2010 נוסד בית הדהרמה על הר הכרמל,הפועל עד היום בהנחייתו.

למידע על פעילויותיו של צ'וקי נימה רינפוצ'ה ברחבי העולם, בקרו באתר:  www.shedrub.orgצ'וקי נימה רינפוצ'ה, מורה בודהיסטי

 

ביוגרפיה מקוצרת

צ'וקי נימה רינפוצ'ה נולד בשנת 1952 בטיבט, כבנו הבכור של מאסטר הדזוגצ'ן טולקו אורגיין רינפוצ'ה. בגיל 18 חודשים זוהה כהתגלמותו השביעית של החכם הטיבטי גאר דרובצ'ן, ממסורת הדריקונג קאגיו, אשר נחשב להתגלמות רוחנית של הפילוסוף ההודי נגרג'ונה, בן המאה השניה לספירה.

זמן קצר לפני הפלישה הסינית לטיבט ב1959, נמלטו רינפוצ'ה ומשפחתו לסיקים. מגיל 13 עד גיל 24 התחנך רינפוצ'ה במסורות הקארמה קאגיו, דריקונג קאגיו ונינגמה בהנחיית המאסטרים הגדולים של המאה ה-20, ביניהם הקארמפה ה-16, דילגו קיינצה רינפוצ'ה וטולקו אורגיין רינפוצ'ה. בגיל צעיר זכה בתואר קנפו.

בשנת 1974 עזב רינפוצ'ה את מנזר רומטק והצטרף למשפחתו אשר, בהוראתו של הקארמפה ה-16, ייסדה את מנזר קא-נינג שדרוב לינג בבודהנאת שבנפאל. בשנת 1975 מינה אותו הקארמפה לראש המנזר, ויעץ לו להשקיע מאמץ בהדרכת מתרגלים מערביים.

רינפוצ'ה החל ללמד באנגלית תיירים ומבקרים מערביים במנזרו, וכיום הוא מציע סמינר שנתי ושיחות שבועיות בימי שבת בהם הוא נמצא במנזר, אליהן מגיעים עשרות מבקרים. הלימוד הניתן במנזר נגיש גם באינטרנט באתר dharmasun.org, ובו אפשר למצוא שיחות בהן מציע רינפוצ'ה עצות לחיים מאושרים יותר בהתבסס על דבריו של הבודהה, וכן לימוד בודהיסטי קלאסי מפי מורים מוסמכים אחרים במנזר.

 

מכון רנגג'ונג ישה ללימוד בודהיסטי

מכון רנגג'ונג ישה (RYI) מקיים מזה 25 שנים סמינרים ותוכניות לימודים בנפאל. המכון הוקם על ידי רינפוצ'ה במטרה לאפשר העמקה בלימוד פילוסופיה ובתרגול בודהיסטי, וכיום מעניק תואר ראשון ותארים מתקדמים בשיתוף עם אוניברסיטת קטמנדו. המכון מהווה בית-ספר לתיאולוגיה בודהיסטית בו התרגול הוא חלק מחווית היום-יום, ובוגריו הם מתרגלים-מלומדים.

www.ryi.org

 

רנגג'ונג ישה - הוצאה לאור, וקבוצת התרגום דרמהצ'קרה

מאז ייסד רינפוצ'ה את רנגג'ונג ישה - הוצאה לאור, התפרסמו בהוצאה זו מעל 40 כותרים בנושאים בודהיסטיי, בהם תרגומים איכותיים לספרות בודהיסטית אותנטית ופרשנויות מאת מורים בני-זמננו, בעיקר בנושאי מהמודרה ודזוגצ'ן.

ספריו של רינפוצ'ה בהוצאת רנגג'ונג ישה: Union of Mahamudra and Dzogchen, Song of Karmapa, Bardo Guidebook, Indisputable Truth, and Present Fresh Wakefulness

rangjung.com

 

בשנת 2006 ייסד רינפוצ'ה את קבוצת התרגום דרמהצ'קרה  - צוות של מתרגמים מומחים העוסקים בתרגום והוצאה לאור של חיבורים בודהיסטים קלאסיים מטיבטית וסנסקריט. הקבוצה משמשת גם כוועדה המרכזת את עבודת התרגום הנעשית על ידי מספר הולך וגדל של מתרגלים מיומנים, בוגרי תוכנית הלימודים של מכון רנגג'ונג ישה.

dharmachakra.net

 

מנזרים

מזה 30 שנה אחראי צ'וקי נימה רינפוצ'ה לרווחתם והכשרתם הרוחנית של כ-500 נזירים ונזירות המתגוררים בעיקר במנזר קא-נינג שדרוב לינג, מרכז הריטריטים במערת אסורה ומנזר הנשים נאגי גומפה. במטרה להגדיל את מספר הנזירים והנזירות, מתבצעות פעילויות לשפץ ולהגדיל את המנזרים ואת מרכז הריטריטים.

 

פעילות קהילתית

בנוסף לאחריותו למנזר, דואג רינפוצ'ה באופן יומיומי גם לצרכים הרוחניים של הקהילה הטיבטית והנפאלית בקרבת מקום. מתוך כוונה לשפר את תנאי החיים של הקהילה המקומית ייסד רינפוצ'ה את ארגון שנפן, אשר שם לו למטרה לדאוג לעניים ולמוכי הגורל לסיוע רפואי, חינוך ותנאים שיאפשרו להם להגיע למלוא הפוטנציאל האנושי והרוחני שלהם. ארגון שנפן מנוהל על ידי אחדים מתלמידיו המערביים הקרובים של רינפוצ'ה.

www.shenpennepal.org

 


 צ'וקי נימה רינפוצ'ה

אודות לאמה טנזין

לאמה טנזין סנגפו, אחד הנזירים המוערכים והאהובים במנזר קא-נינג שדרוב לינג, מקדיש יותר ויותר מזמנו להנחיית מתרגלים בודהיסטים ומתעניינים ברחבי העולם. לבקשת המורה צ'וקי נימה רינפוצ'ה, אב המנזר, לאמה טנזין מלמד מגוון נושאים וחולק את ניסיונו והידע העשיר שלו ממסורת הבודהיזם הטיבטי.

 לאמה טנזין, מורה בודהיסטי


ביוגרפיה מקוצרת

לאמה טנזין נולד בטיבט בשנת 1967, בכפר דרינטאנג בו שהו מאסטרים מיתולוגיים כמילארפה וגורו רינפוצ'ה. משפחתו נמלטה לנפאל, שם קיבל על עצמו כנער צעיר את נדרי הנזירות וקיבל חינוך מסורתי במנזר קא-נינג שדרוב לינג, אשר בראשו עומד המורה צ'וקי נימה רינפוצ'ה.

לאמה טנזין השלים בהצלחה ריטריט מסורתי של שלוש שנים בו תרגל על פי המסורת של צ'וקלינג טרסר. הוא מומחה בתרגול מדיטציה ומשכיל להפליא במגוון נושאי לימוד ותרגול בודהיסטי. לאמה טנזין מתמחה בהובלת השירה במהלך התרגול הטקסי המתקיים במנזר, וקולו העמוק והנעים מלווה את התרגול גם באוסטריה, דנמרק, רוסיה, ישראל ומדינות נוספות. הוא אף הוציא מספר אלבומים בהשתתפות מוסיקאים מערביים.

 
לאמה טנזין, מורה בודהיסטי


 הוראה

כיום מלמד לאמה טנזין ברבים מהמרכזים אשר הוקמו על ידי המורה צ'וקי נימה רינפוצ'ה. הוא מנחה ריטריטים בנושאים מתוך בודהיזם הווג'ריאנה ובכלל זה ריטריטים הקשורים לתוכנית טארה הייחודית.

הן תלמידים ותיקים והן מתחילים העושים את צעדיהם הראשונים יוצאים נשכרים מההזדמנות ללמוד עם לאמה טנזין. הוא חולק מניסיונו ומעניק עצות מעשיות לתרגול ברוח של שיתוף, ענווה וידידות. 

ביקורים בישראל

מזה שנים אחדות שלאמה טנזין מבקר בישראל בקביעות, וכך מאפשר לנו לשמור על רציפות הלימוד והתרגול.

בית הדהרמה מזמין אותו גם השנה לביקור שיכלול מספר ימי תרגול ומפגשים קצרים במקומות שונים ברחבי הארץ. מתרגלים בודהיסטים ומתעניינים מוזמנים להגיע לאחד או יותר מאירועים אלה, לפגוש נזיר ומתרגל מעולה וללמוד ממנו.

 לאמה טנזין, מורה בודהיסטי

לתלמידיו של פקצ'וק רינפוצ'ה

בדף זה מרוכז מידע עבור תלמידים ומשתתפי הסמינרים בהנחיית המורה פקצ'וק רינפוצ'ה


תוכנית לימוד קבוצתית

תוכנית "זרם הדהרמה" (Dharma Stream) נוצרה על ידי המורה פקצ'וק רינפוצ'ה והיא מיועדת ללימוד קבוצתי בלוויית דיון. התוכנית כוללת סדרת קטעי וידאו, בהם רינפוצ'ה סוקר מגוון נושאים בודהיסטים באופן שיטתי ובסגנונו הישיר והמעשי. כל קטע אורך כחצי שעה, ובעקבותיו מתקיימת שיחה בקבוצה במטרה להפנים ולהבין טוב יותר את דבריו של רינפוצ'ה. 

תוכנית זו מאפשרת לקבוצה להתקדם אף שאין לנו אפשרות להפגש עם מורה ברמתו של רינפוצ'ה באופן תדיר.

 

הקלטות מהריטריט "הדבר האמיתי" עם פקצ׳וק רינפוצ׳ה שהתקיים בדצמבר 2012

להזכירכם, בריטריט היתה חלוקה לקבוצות, ורינפוצ׳ה אישר לכלל משתתפי הריטריט לקבל את ההקלטות במלואן. פירוש הדבר שתוכלו להאזין גם לשיעורים שלא הייתם נוכחים בהם. אם השתתפתם בריטריט ואתם מעוניינים בעותק, אנא הרשמו בטופס >>

 

שיעורים ליום גורו רינפוצ'ה

אחת לחודש שולח פקצ'וק רינפוצ'ה לתלמידיו שיעור קצר לכבוד יום גורו רינפוצ'ה.
ניתן למצוא את השיעורים
כאן >>
שם ניתן גם להצטרף לרשימת התפוצה כדי לקבל אותם ישירות למייל.

 

ארבע האמיתות של הנאצלים

הקלטת וידאו של ההרצאה שנתן פקצ'וק רינפוצ'ה בבית הדהרמה במהלך ביקורו בדצמבר 2012 >>

 

אתרי האינטרנט

לימוד מאת רינפוצ׳ה ופורומים של תלמידיו ניתן למצוא באתר סאמייה: samyedharma.org

phakchokrinpoche.org

cglf.org

ratnajewels.com

www.riwoche.com

 

הדרך העילאית בת שמונת הנתיבים לאימון התודעה

מדריך לתרגול מאת פאקצ'וק רינפוצ'ה. ניתן לקבל בבית הדהרמה.

לתלמידיו של צוקני רינפוצ'ה

בדף זה מרוכז מידע עבור תלמידים ומשתתפי הסמינרים בהנחיית המורה צוקני רינפוצ'ה


הקלטות מהריטריט "לב פתוח, ראש פתוח בגישת הדזוגצ'ן" שהתקיים בנובמבר 2013

אם השתתפתם בריטריט ואתם מעוניינים בעותק, אנא הרשמו בטופס >>

 

אתרי האינטרנט

tsoknyirinpoche.org

tsoknyinepalnuns.org

 

הרצאה "לב פתוח, ראש פתוח"

נעלה בקרוב את תמליל ההרצאה אשר רינפוצ'ה העביר בחיפה בנובמבר 2013