top1

תוכנית ריטריטים עונתיים: ריטריט סתיו 2017

בית הדהרמה שעל הכרמל שמח לבשר על השקת מסגרת נוספת לתרגול מעמיק:

ריטריט עונתי

זהו ריטריט סוף-שבוע בבית הדהרמה אשר יתקיים ארבע פעמים בשנה.

ריטריטים בבית הדהרמה


ריטריט עונתי מיועד למתרגלים ותיקים וחדשים  אשר מעונינים להעמיק את תרגולם האישי, תוך כדי התרחקות מתלאות היום-יום והקדשת סוף שבוע לתרגול על פי ההנחיות שקיבלנו ממורינו.

מתרגלים חדשים יוכלו לקבל הנחיות בסיסיות למדיטציה במהלך הריטריט. תוכנית הריטריטים תכלול ישיבות מדיטציה על פי ההנחיות מפי מורי בית הדהרמה.

כל המאסטרים מדגישים את יתרונות הריטריט, שבו המתרגל זונח את עיסוקי היום-יום ומקדיש את כל כולו לתרגול המדיטציה. חיינו העמוסים מסיחים את דעתנו באינספור פרטים קטנים ותרגול הדהרמה נדחק לשוליים. באמצעות תרגול בתנאי ריטריט, גם אם רק לסוף-שבוע, מתייצב תרגול המדיטציה ויכולתנו להתמקד בתרגול גם לאחר מכן מתחזקת.


 ריטריט סתיו 2017

התחלה: יום שישי 20 באוקטובר בשעה 16:30

סיום: שבת 21 באוקטובר בשעה 17:00

 

ריטריט בבית הדהרמה

 

במהלך הריטריט נצפה ביחד בהקלטות מן הלימוד שהעבירו מורי בית הדהרמה בישראל, כתזכורת והשראה לתרגול. יתקיימו 2 ישיבות מדיטציה ביום שישי ו-4 ישיבות מדיטציה ביום שבת.

 

הריטריט יתקיים בשתיקה.

 

הרשמה: בטופס בקישור הבא >>

 

אם זהו ביקורכם הראשון בבית הדהרמה אנא דברו איתנו לפני הריטריט בטלפון 053-2329108 (מיכל).

אפשרויות לינה: ניתן ללון בבית הדהרמה באוהל או על מזרונים בתוך הבית. ניתן להזמין חדר אירוח בסביבה.

ארוחות: אין צורך להביא אוכל, אנו נבשל אוכל צמחוני ומזין לכולם.

עלות: תרומה מומלצת של 100 ש"ח אשר תשמש לכיסוי הוצאות הריטריט ולפעילות השוטפת של בית הדהרמה.

 

 

לו"ז:

יום שישי

 16:30 התכנסות

 17:00-18:30 וידאו + מדיטציה

 19:00 ארוחת ערב

 20:00-21:00 מדיטציה

 22:00 כיבוי אורות

 

יום שבת

 6:00 השכמה

 7:00 תרגול גורו רינפוצ'ה ומנחת עשן

 8:00 ארוחת בוקר

 9:00-10:30 וידאו + מדיטציה

 11:00-12:00 מדיטציה

 12:30 ארוחת צהריים

 14:00-15:30 וידאו + מדיטציה

 16:00-17:00 מדיטציה

17:00 הקדשות וסיום

לו יהי וריטריט זה והבאים אחריו יביאו אושר וסיבות לאושר אמיתיים לכל היצורים!


 

שאלות נפוצות:

כיצד מתנהל הריטריט?

 הריטריט אורך 24 שעות. מומלץ להגיע ביום שישי בערב ולהשאר עד ליום שבת בערב, אך ניתן גם להשתתף רק בחלק מן הריטריט. הריטריט מתקיים בשתיקה. אנו מבשלים במקום אוכל צמחוני פשוט וטרי. ניתן ללון בבית הדהרמה על מזרונים על הרצפה או באוהל בחצר, או להזמין חדר באחד מבתי ההארחה בסביבה. אין תשלום נקוב עבור הפעילות. אנו ממליצים על תרומה בסכום של 100 ש"ח (או כפי יכולתכם), לכיסוי ההוצאות ולתמיכה בפעילות בית הדהרמה.

 

מה כוללת תוכנית הריטריט העונתי?

 התוכנית כוללת שש ישיבות מדיטציה, 2 ביום שישי בערב ו4 נוספות ביום שבת. נשלב גם קטעי וידאו קצרים של מורינו, כתזכורת והשראה. בשבת עם היקיצה, לפני ארוחת הבוקר, אנו מקיימים מנחת עשן. מתרגלים שאינם לנים בבית הדהרמה מתבקשים לתכנן להגיע ביום שבת בשעה 9:00. בניגוד למפגשי השבתות הרגילים, הריטריט אינו כולל דיונים ומתקיים כולו בשתיקה.

 

אם אין דיונים, מה היתרון בתרגול הקבוצתי?

המסגרת הקבוצתית מאפשרת תמיכה הדדית והגברת המוטיבציה של כל אחד מהמתרגלים. האווירה הנוצרת בקבוצה המכוונת כולה למטרה אחת מעמיקה את המדיטציה ומסייעת בהתמדה בתוכנית התרגול למרות האתגרים והפיתויים לחרוג ממנה.

 

איך אדע אם הריטריט מתאים לי?

 הריטריט מתאים לאנשים המוכנים להמנע במשך יממה מדיבור ומפעילויות שאינן קשורות לדהרמה, ואשר מסוגלים לשבת במדיטציה מספר שעות ביום. מתחילים יוכלו לקבל הדרכה בסיסית במדיטציה. אם מעולם לא התנסיתם בריטריט, תוכלו להגיע לניסיון. ניתן לעזוב לפני תום הריטריט אם תגלו שמסגרת זו אינה מתאימה לכם. בכל מקרה, אם זהו ביקורכם הראשון בבית הדהרמה, אנא צרו עימנו קשר לפני הריטריט.

 

האם הריטריט מתאים לילדים?

 בשל אופיו הקפדני ביחס לפעילויות הרגילות, הריטריט לא מתאים לילדים ואנו מבקשים להמנע מלהגיע איתם לפעילות זו. ילדיכם מוזמנים להצטרף אליכם בפעילויות אחרות של בית הדהרמה המתקיימות באווירה נינוחה יותר.

 

מה להביא?

 אין צורך להביא אוכל, אולם ניתן להביא כיבוד קל ובריא להפסקות הקפה. המעוניינים ללון בבית הדהרמה מתבקשים להביא שק שינה וכלי רחצה, אטמי אוזניים, מזרון ואוהל (ניתן ללון בתוך הבית במקום באוהל, לפי העדפתכם). אפשר להביא כרית ישיבה למדיטציה או להשתמש בכריות שבמקום. לא מומלץ להביא חומר קריאה שאינו קשור לדהרמה. בית הדהרמה מצויד בספריה מגוונת בעברית ובאנגלית, וניתן גם להביא איתכם ספר דהרמה משלכם לקריאה בהפסקות.


 

 

דף הבית ארועים תוכנית ריטריטים עונתיים: ריטריט סתיו 2017